olistění stromu pomocí výrobků miniNatur

strommininatur2 Z krabice  za dveřmi jsem vytáhnul jednu z upletených koster stromů co mám připraveny pro případ, že mě to popadne. Vybral jsem skelet pouze spletený z vázacího drátu, bez kůry, bez barevné úpravy.

 Tentokrát jsem vyzkoušel vytváření kůry stromů  pomocí dřevotmelu.  K tomu však později.

Nejprve něco k lepení materiálů sloužících k olistění koruny stromu.

Pro práci jsem  potřeboval: zcela dokončenou a barevně dotvořenou kostru stromu, olistění miniNatur 980-22 dub léto, lepidlo UHU flinke flasche /twist & glue a kvalitní nůžky. Použité lepidlo je plnohodnotnou náhradou pro  mě legendárního lepidla TESA alleskleber v ČR však téměř nedostupného.

 

strommininatur3Běžné balení olistění obsahuje tři foliáže o rozměru 9x15cm. Ke stříhání těchto materiálů je dobré vlastnit kvalitní nůžky.

 

 

 

strommininatur4

Foliáž nůžkami nadělím na různě velké nepravidelné kousky.

 

 

 

 

strommininatur1

Figurka dává možnost odvodit výšku stomu.

 

 

 

 

 

 

 

strommininatur5

Lepidlo nanáším přímo z lahvičky integrovaným aplikátorem na jednotlivé větve.

 

 

 

 

strommininatur6

Foliáž stačí na větve s naneseným lepidlem pouze přiložit a mírně přitisknout. Lepidlo spojovaný materiál okamžitě fixuje, plně vysychá po několika hodinách.

 

 

 

 

 

 

strommininatur7

Takto pracuji od nejnižších větví  kolem celé koruny vzhůru. V nepřístupných místech pro nanesení a přitisknutí foliáže používám pinzetu.

 

 

 

 

 

 

e-shop-300

 

strommininatur8

A je hotovo. Práce šla  rychle a výsledky jsou brzy vidět.

 

 

 

 

 

 

 

strommininatur9

Obrázek s pozadím.

 

 

 

 

 

 

 

strommininatur10

Detail kmene vytvořeného tmelem na dřevo. První vrstva tmelu slouží k vytvoření potřebné tloušťky kmene a jednotlivých větví.  Následná druhá vrstva nanášená na částečně zavadnutou vrstvu první hrubým štětcem vytvoří povrchovou strukturu rozpraskané kůry. K barvení jsem použil sprejové barvy, olejové barvy (zvýraznění reliéfu kůry), matný lak.

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice ztvárnění přírody se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u olistění stromu pomocí výrobků miniNatur

  1. RolandM napsal:

    Dobrý deň!
    Kostry stromčekov som sa už ako-tak naučil vyrábať. Najviac ma na tomto článku zaujal práve farebnosť kmeňa. Z vášho článku som sa dozvedel že aké typy farieb ste použili. Mňa hlavne zaujímajú odtiene farieb a postup ako boli nanášané jednotlivé farby na kmeň. Stačí mi stručne v bodoch.
    Ďakujem za odpoveď.
    S pozdravom RolandM.

    • mnitka napsal:

      Pěkný den.
      při barvení koster stromů potažmo jejich kmenů si moc na výběru barev záležet nedávám. Přesné odstíny použitých akrylových barev nevím, protože obvykle na tyto aplikace si barvy míchám z barev které se mi do modelářské palety moc nehodí.
      Při míchání barev je třeba mít na paměti, že kmen a větve listnatých stromů nejsou čistě hnědé. Je proto nutné barvu míchat ze bílé, černé, hnědé, a zelené a celou kostru tímto základem dokonale nastříkat. Kmen tohoto stromu je navíc aby vystoupila struktura kůry přetřen suchým štětcem výrazně zesvětlenou barvou celé kostry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *